TR | EN

Türkiye LPG Derneği, 48’inci Yaşında da Türkiye’nin Yanında

Türkiye LPG Derneği, 48’inci Yaşında da Türkiye’nin Yanında

 

Türkiye LPG Derneği 48 yıl önce, 28 Mart 1972'de, sektöre standart getirilmesi ve düzenlemelerin yapılması amacı ile kuruldu. Diğer bir deyişle, sadece sektörüne sahip çıkan değil, aynı zamanda ülkesi, toplum ve devlet yararına da hizmeti gözeten bir yaklaşımla kuruldu. Bugün de her koşulda aynı ruh ve felsefe ile hizmet vermeye devam ediyor.


Verimli, çevreci, kolay ulaşılabilen, ekonomik, taşınabilen, önemli bir altyapı gerektirmeyen LPG'nin, 'temiz' bir enerji kaynağı olarak kullanımı dünyada her geçen gün artıyor. Bununla birlikte LPG, bu özelliklerinden dolayı bir 'kara gün dostu' olarak da, zor günlerde daha da ön plana çıkıyor.


Son olarak yaşadığımız Van ve ardından Elazığ depremlerinde, çadır kentlere giden LPG sektörü temsilcileri, tüpler, ocaklar, ısıtıcılarla ve verdikleri kullanım, yangın eğitimleri ile afetzedelerimizin yanındaydı. Bugün de Korona Virüs ile verilen amansız mücadele döneminde, temel yaşam ihtiyaçlarımızdan biri olan enerji ihtiyaçlarının karşılanması gibi önemli bir görevi, tüm zorlu koşullara karşın başarı ile yürütüyorlar.


Toplumumuzun evde kalmalarının hayati önem taşıdığı bu dönemde tüplü bayilerimiz, insanların evlerinde ısınabilmeleri, yemek pişirebilmeleri ve sıcak su ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İstasyonlarımızdaki arkadaşlarımız ise; ihtiyaç duyulan ulaşımlarda sıkıntı yaşamaması için LPG'li araçlara otogaz dolduruyor. Tüm bunları yaparken de, hem kendi hem de müşteri sağlığını korumak için büyük özen gösteriyorlar. Bu vesileyle tüm sektör çalışanlarımıza teşekkürlerimi iletmek istiyorum.


Türkiye LPG Derneği ve LPG sektörü olarak kurallar dâhilinde, vatandaşlarımızın, işyerlerinin en önemli temel ihtiyaçlarından biri olan enerjiyi, tüm zorlu koşullara karşın ulaştırmaya devam edeceğiz. 


Tekrar sağlıklı ve güzel günlere döneceğimize olan inancımız tamdır. Yeter ki yapılan tüm uyarılara ve kurallara harfiyen uyalım. 

 
Sağlıcakla Kalın.


Eyüp ARATAY

Yönetim Kurulu Başkanı