TR | EN

Sürdürülebilir bir gelecek için gezegenimizin temiz enerji kaynaklarına ihtiyacı var.

Sürdürülebilir bir gelecek için gezegenimizin temiz enerji kaynaklarına ihtiyacı var. Bu temiz enerji kaynaklarının başında ise, fosil yakıtlara oranla daha çevreci dahaverimli ve daha ulaşılabilir bir enerji kaynağı olan LPG geliyor.

Bugün dünya genelinde milyonlarca insanın yaşamını iyileştiren LPG; ulaşımdanendüstriye, konuttan kozmetiğe, turizmden sanayiye kadar 1.000’in üzerinde alanda kullanılıyor.

Ekolojik avantajların yanı sıra, aynı zamanda ‘Kara Gün Dostu’ olan LPG’ninönemini Rusya-Ukrayna savaşında bir kez daha gördük. Bu savaş; enerjikaynaklarının çeşitliliğinin sadece ülkeler için değil, tüm dünya için de hayati bir önem taşıdığını açıkça ortaya koydu.

Türkiye LPG Derneği olarak, gerek çocuklarımıza yeşil bir gelecek bırakmak adınagerekse de ülkemizin enerji güvenliği için LPG’nin daha fazla teşvik edilmesigerektiğine inanıyor ve bunun için çalışmaya devam ediyoruz.

Bu vesile ile temiz enerji kullanımında farkındalık yaratmak amacıyla hayata geçirilen 7 Haziran Dünya LPG Günü’nüzü kutlar; bu anlamlı günün sektörümüz, ülkemiz ve dünyamız için sağlıklı bir geleceğe başlangıç olmasını temenni ederim.

 

Eyüp Aratay

Yönetim Kurulu Başkanı

Türkiye LPG Derneği