TR | EN

ÜYELİK İŞLEMLERİ

Ü Y E L E R

Madde 6 - Dernegin iki türlü üyesi vardir :

a) Oy sahibi asli üye,

b) Oy sahibi olmayan fahri üye.

 

ÜYELIK SARTLARI :

Madde 7 - A - Asil Üyelik Sartlari :

Dernegin asil üyelerinin :

a) Medeni haklari kullanma ehliyetine sahip gerçek kisi olmasi ve 18 yasini bitirmis olmasi,

b) Türkiye’de ikamet etmesi

c) Dernekler Yasasi’nda açiklanmis olan sürekli veya süreli hak yoksunlugu veya hak

sinirlamasi kapsaminda olmamasi

d) LPG istihsal eden, ithal eden bir müessese ile sürekli bir ikmal anlasmasi bulunmasi ve asgari 400 m3’lük LPG stoklama tank kapasitesi ile yillik 8.000 tonluk dolum kapasite belgesini haiz bir veya birkaç dolum tesisine sahip bulunmasi veya bu evsafi haiz bir müessesede çalisiyor olmasi,

e) (d) bendindeki kosullara haiz tüzel kisi olmasi

f) Üyelik basvurusunda bulunan kisinin çalistigi sektör sirketinin yasal düzenlemelere ve sektörün etik kurallarina aykiri faaliyetlerde bulunmamis olmasi. Sektörde etik kurallara uygun faaliyette bulunduguna, kayit disi veya kaçak faaliyete karsi uygulamalara önlem aldigina, haksiz rekabete neden olacak uygulamalardan kaçindigina ve Kanun ve kurallara uygun piyasa faaliyetinde bulunduguna dair bir beyani Dernek’e sunmasi ve Dernek Yönetim Kurulu’nca da bu yönde yaygin ve güvenilir bir kimligin olustuguna karar veriliyori

g) Üyelik basvurusunda bulunan kisinin çalistigi sektör sirketinin yönetim ve/veya icra kurullarindaki üyelerin kaçakçilik veya yüz kizartici suçlardan ötürü kesinlesmis hükmü olan üye bulundurmamasi veya kendisi hakkinda kaçakçilik veya yüz kizartici suçlardan ötürü kesinlesmis hüküm bulunmamasi sarttir.

B – Fahri Üyelik Sartlari :

Dernege maddi manevi yardimda bulunan kisiler Fahri Üye olabilirler. Fahri Üyeler için Türkiye’de ikamet ve aidat ödeme sarti aranmaz.

 

ÜYELIGE KABUL :

Madde 8 - a) 6. maddenin A bendindeki asli üyelik için aranan evsafi haiz olan kisiler Dernegin iki asli üyesinin tavsiyesi üzerine ve Dernek Yönetim Kurulu’nun asgari bes üyesinin müsbet oylari ile Dernege üye olabilirler. Ayni müessesede çalisan (8) sekiz’den fazla kisi Dernege üye olamaz.

Dernek Yönetim Kurulu üyelik için yapilan basvurulari en çok altmis gün içinde üyelige kabul veya istegin reddi seklinde karara baglayip sonucunu basvuru sahibine yazi ile duyurmak zorundadir. Hiç kimse üye olmaya zorlanamaz.

Dernek Yönetim Kurulu gerektiginde üyelige kabul degerlendirmesi sürecinde detayli inceleme için basvuru sahibine ek süre bildiriminde bulunabilir.

b) 6. maddenin B bendindeki sartlari haiz kisiler Dernegin üç asli üyesinin müsbet oylari ile Dernegin Fahri Üyeligine kabul edilirler.